Ahmet BEREKET

1974 İsviçre’de doğdu. İlkokulu İzmir Özel Çamlar altı Kolejinde, orta okulu İzmir Vedide Baha Pars orta okulunda, liseyi İzmir Motor meslek lisesinde, Üniversiteyi Anadolu Üniversitesi Yönetim ve Organizasyon bölümünü ( Lisans ) Anadolu üniversitesi Sosyal bilimler ( ön lisans) Anadolu üniversitesi adalet ( ön lisans) bölümlerini bitirerek tamamladı. Okul bitiminde Erzurum 51.iç güvenlik tugay komutan yardımcılığında askerlik görevini yaptı.

Taekwondoya 1984 yılında İzmir Bölge salonunda başladı. O dönemde, Hem yaşının çok küçük olması, hem de çeşitli nedenlerden dolayı Taekwondoya ara verdi. Taekwondo ile asıl tanışması ise Tan Gun spor okuluna kayıt yaptırıp Nedim ÇEZİK hocayı tanıması ile oldu. Hocamız Tan Gun spor okulunda gerek öğrenci gerekse yardımcı antrenör olarak kaldığı süre boyunca, hem okuluna faydalı olmaya, hem de öğrendiklerini pekiştirerek kendisine örnek seçtiği hocası gibi eğitmen olmaya karar vererek çalışmalarını bu yönde sürdürdü.

1994 yılında hocasının da izni ile kendi salonunu kurdu. 1996 yılında Antrenörlük kursuna katılarak 1.kademe antrenör, 2001 yılında 2.kademe antrenör, 2003 yılında da Üst kademe kıdemli antrenör seviyesi olan 3. kademe , 2008 Yılında 4. kademe Baş Antrenör, 2016 Yılında 5. kademe Teknik direktör olarak açılmış olan tüm antrenörlük kurslarını tamamlamış oldu. Ayrıca Avrupa Taekwondo Federasyonununda açmış olduğu Antrenörlük kursuna katılarak Uluslar arası  Antrenörlük belgesinin de sahibi oldu.

Taekwondo faaliyetlerinin dışında 1996 Yılında İzmir’de ilk açılan Kick Boks hakemlik kursuna katılan hocamız Kick Boks branşında da yürüttüğü faaliyetler neticesinde Kick Boks milli hakemi ve Kick Boks 3. kademe antrenörlük belgesine sahiptir ve halen Türkiye Kick Boks federasyonu danışma kurulu üyeliği görevini sürdürmektedir.

Yetiştirdiği öğrencilerinin gerek yurt içi gerekse yurt dışında elde ettikleri başarılı sonuçlar neticesinde Türkiye Taekwondo federasyonu tarafından Milli takıma çağrılarak uluslararası turnuvalarda ve Avrupa şampiyonası, Dünya şampiyonası, Grand Prix gibi büyük organizaayonlarda, milli takım antrenörü olarak görev aldı ve halen Büyükler  milli takım antrenörü olarak göreve devam etmektedir. Hocamız Taekwondo çalışmalarını yürütürken aynı zamanda farklı uzak doğu sporları ile de ilgilendi. Bu branşlar arasında Aikido, Wingtsun gibi branşlar bulunmaktadır.

  • ADI SOYADI Ahmet BEREKET
  • ETKİN YILLAR 1984 -
  • SEVİYE Siyah Kuşak 6. DAN
  • HOCA Nedim ÇEZİK
  • ANT. KADEMESİ : 5. KADEME TEKNİK DİREKTÖR
  • KATEGORİ , ,